keyco
11 اسفند 1401 - 20:36

مسئولان نگرانی دانش آموزان و خانواده ها را در حوادث اخیر رفع کنند

قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: لازم است نگرانی خانواده های دانش آموزان را در پی حوادث اخیر رفع و برای بچه های مدرسه و اولیای آنها امنیت حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار رادان فرمانده کل نیروی انتظامی کشور ظهر پنجشنبه با حضور در بیت آیت الله جوادی آملی با این مرجع تقلید دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار بیان داشت: شما که مسئول امنیت کشور هستید باید بدانید که امنیت با علم و فهم و تدبیر و ادب به دست می‌آید و امور نظامی دارای سهم کمتری است.

وی بیان داشت: قرآن کریم می‌فرماید که شما فرزندان ابراهیم خلیل هستند و باید راه پدر را بروید، ابراهیم خلیل بعد از بنای مسجد و کعبه آن را کافی ندانست و گفت این مسجد یک شهر آباد هم می‌خواهد و سپس گفت شهر آباد، باید امنیت آن حفظ شود وَإِذْ قَالَ إِبْرَاهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا بَلَدًا آمِنًا، لذا اگر ما نیز قرآنی می‌اندیشیم باید امنیت را برای همگان حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: بر همین اساس لازم است تا با تلاش و کوشش خود، نگرانی خانواده‌های دانش آموزان را در پی حوادث اخیر رفع کنید و برای بچه‌های مدرسه و اولیای آنها امنیت بیاورید.

این مرجع نقلید بیان داشت: هیچ کار و حادثه‌ای در نظر شما سنگین نباشد، بلکه به کار بگویید ما صاحب کار داریم و آن خداست که کل این عالم به اراده اوست و او کارهای سنگین را اداره می‌کند و اگر ارتباط خود را با خدای خود صمیمی کنید می‌توانید با او مناجات و راز نیاز داشته باشید.

آیت الله جوادی آملی افزود: بردن نام امام و رهبری و بسم الله گفتن و اینها کافی نیست این امور بیش از آن که اسلامی باشد، اسلام مالی است، در جنگ هشت ساله دفاع مقدس که جنگ جهانی بر علیه ما بود و همه کشورها به جز چند کشور فقیر از متجاوز حمایت می‌کردند، ما سربلند بیرون آمدیم چون نگاه اسلامی حاکم بود و الان نیز باید آن نگاه بر کشور حاکم باشد.

وی بیان داشت: ما کشور شاهنشاهی بودیم و نه شاهی؛ کشوری بزرگ که کشورهای کوچک دور و بر را اداره می‌کرد، این افتخاری است، ما به ظلم و مادیت اینها افتخار نمی‌کنیم، اما ما بزرگ زاده ایم و دانشمندان بزرگ همچون فارابی داشته ایم که قبل از آنکه سعدی بسراید که «بنی آدم اعضای یکدیگرند» بارها بیان داشت که ما باید زمین را آباد کنیم و نه ایران را! (الارض المعموره)، آن حکیم بزرگ به این فکر نبود که شهر را اداره و آباد کند، بلکه جهانی می‌اندیشید و به فکر آبادانی کل زمین بود!

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: باید جهانی فکر کرد و جهانی حرف زد، فکر جهانی این است که با دیگران تعامل و ارتباط برقرار شود، هر چند باید مواظب کید دشمنان هم بود و پس از ارتباط، انگشتان خود را بشمریم! اما این تعامل و این ارتباط باید وجود داشته باشد.

این مرجع تقلید در پایان اظهار امیدواری کرد تا به برکت قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت، این سرزمین و امنیت آن تا ظهور حضرت صاحب الامر حفظ شود و به مسئولان نظامی و انتظامی نیز توفیق خدمت و آسیب شناسی و دشمن شناسی عنایت کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068853