keyco
25 بهمن 1401 - 20:02

اعزام ۱۱۷ دانش آموز قمی با علائم مشکوک مسمومیت به مراکز درمانی

قم- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم از اعزام ۱۱۸ نفر از دانش آموزان با علائم مشکوک مسمومیت به مراکز درمانی خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان با بهبود شرایط عمومی مرخص شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید محبی عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تعداد ۱۱۷ نفر از دانش آموزان از مدارس مختلف استان قم با علائم مشکوک به مسمومیت به مراکز درمانی استان انتقال یافته و برخی از آنان نیز مراجعه شخصی داشتند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: بررسی‌های درمانی لازم برای آنان صورت پذیرفت و بیش از ۵۰ درصد این دانش آموزان در دو ساعت اول مراجعه به بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

محبی با بیان اینکه هم اکنون حال عمومی دانش آموزان اعزامی به مراکز درمانی مساعد است افزود: در ساعات اولیه پذیرش دانش آموزان تعداد ۷۹ دانش آموز ترخیص شدند و تاکنون نیز در مجموع ۸۲ نفر از افرادی که به بیمارستان مراجعه کردند مرخص شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم بیان داشت: بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان پذیرش شده در ۵ ساعت اول بستری با بررسی و بهبودی شرایط عمومی مرخص شدند و ۱۰ درصد مابقی آنان نیز در روزهای آینده ترخیص خواهند شد.

محبی تاکید کرد: نباید در این شرایط به شایعات دامن زد و انتظار این است که با این موضوع برخورد هوشمندانه داشته باشیم و در هیچیک از مراجعات، مورد خونریزی گوارشی فلجی و یا کوری نداشتیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1038760